עצות לשמירה על תכשיטי כסף מפני השחרה וחימצון
כידוע, תכשיטי כסף עלולים להשחיר ולאבד מן הברק שלהם כתוצאה ממגע עם בשמים, לחות, זיעה ומגע עם מקומות עם אחוזי גופרית גבוהים כגון; בריכות, ים ומעיינות חמים. הסיבות להשחרת הכסף רבות, החל מאקלים ועד אחסון לא תקין. תכשיט שהשחיר אינו פגום, זהו תהליך טבעי לחלוטין המתרחש עם הזמן ומצריך הקדשת זמן לניקוי יסודי של התכשיט לשם החזרת הברק הטבעי שלו.
להלן מספר עצות חיוניות שיעזרו לך לשמור על תכשיטי הכסף שלך: אחסון נכון - יש להקפיד לאחסן את תכשיטי הכסף בקופסא אטומה ללא חשיפה לאוויר הפתוח.
מוטב להימנע ממגע הכסף עם סבון כלים, חומרים כימיים, בושם, קרמים וקוסמטיקה. לא מומלץ להיכנס עם תכשיטי כסף לים, לבריכות, לג'קוזי ולמקומות המתבססים על גופרית וכלור. מומלץ להוריד את התכשיטים לפני מקלחת ולהימנע ממגע עם לחות וזיעה. כמו-כן, מומלץ להימנע מערבוב מתכות כגון; כסף טהור 925 עם חומרים אחרים. תכשיטי כסף עלולים להישרט ולהתחמצן כתוצאת ממגע עם אל חלד ו/או ברזל. כדאי להימנע מבישום באזור ענידת התכשיט ועל קריסטלים ואבני חן העלולים להיפגם כתוצאה ממגע עם בושם. לכן, מוטב להתבשם ולהמתין עד שהבושם יתייבש ואז לענוד התכשיט.
חשוב להדגיש, כי התחמצנות (השחרת) הכסף הוא תהליך טבעי אשר חוזר על עצמו ולא ניתן למנוע את זה לחלוטין, גם אם תיצמד/י לעצות שפורטו מעלה. לכן, על מנת להחזיר את התכשיט שלך לקדמותו ולהדגיש את יופיו - חשוב מאוד להקדיש לו זמן ניקוי והברקה מידי פעם ובו זמנית לשמור עליו מפני נפילות ושריטות, מכיוון שניקוי והברקה לא מסירים שריטות וזה תלוי רק באופי שמירת התכשיט בידי בעליו.

אופן ניקוי תכשיטי כסף:
קיימות הרבה שיטות לניקוי תכשיטי כסף מפני השחרה. אנו לא ממליצים להשתמש בשיטות העלולות לפגוע באיכות התכשיט ולגרום לשריטות וחמצון מוגבר בעקבות כך. אנא, הימנע/י משימוש במברשות שיניים למיניהן ובחומרים המיועדים להסרת שומן וכדומה, זה עלול להצהיב את הכסף ולגרום לשריטות רבות. אומנם, יש חומרים מיוחדים המיועדים לניקוי כסף, חלקם מאוד ידידותיים, וחלקם לא מתאימים לתכשיטים הכוללים אבני חן וקריסטלים. אנו לא נמליץ על סוגי חומרים אם כי אנו לא מייבאים את החומרים הללו ולא לוקחים אחריות על התוצאה הסופית שלהם. מטליות להסרת השחרה - ניתן לרכוש בחנויות תכשיטים מובילות, יש מגוון סוגי מטליות כגון; מטליות לניקוי / מטליות להברקה / מטליות לשכבת הגנה מפני שריטות. אנו מעניקים לכל לקוח מטלית להברקת התכשיטים אותם רכש דרכינו, אך אין זו מטלית להסרת השחרה, אנו ממליצים לרכוש את המטלית המתאימה לכם בחנות מקצועית או באינטרנט, זאת על ממנת לשמור על  התכשיטים שלכם לאורך זמן.

להלן שיטה טבעית להחזרת הברק של תכשיטייך:
על מנת לשחזר את ברק התכשיטים ניתן להשתמש במים וסבון ידיים (לא סבון לשטיפת כלים אשר עלול לפגוע בתכשיט בשל חומרים כימיים).

כל שעליך לעשות הוא פשוט לשפוך כמות קטנה של סבון עדין למים פושרים ולטבול את התכשיטים פנימה, להשרות במשך 5 – 10 דק', לשטוף במים נקיים ולייבש במטלית רכה. לא מומלץ להשתמש בסבונים אנטי-בקריאליים העלולים לפגוע בברק תכשיטייך ואף לשרוט אותם.
קיימות שיטות נוספות להחזרת הברק וליטוש כגון; מכשירי אולטרסוניק ומטליות הברקה מקצועיות.


שימו לב: בכל הקשור לתכשיטים דקורטיביים הכוללים אלמנטים של עץ, בד, עור/דמוי עור, נחושת ופליז - אין להרטיבם ויש לשמור הרחק מלחות ומים.


צוות תכשיטי גלאם אנד ג'אמס.
www.glamngems.com

  1. Managing Director
  2. Managing Director
  3. Managing Director
  4. Managing Director
  5. Managing Director
  6. Managing Director